Robert Bachara

b1

Skrzypek Robert Bachara podczas trzytygodniowego pobytu w Świdnicy przygotuje wspólnie z mieszkańcami, w przestrzeniach publicznych miasta, swoją autorską interpretację sonat i partit Johanna Sebastiana Bacha.

Program A-i-R Wro
Rezydencja Roberta Bachary została zorganizowana w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Jego celem, w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, umożliwiającej artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie, wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Program A-i-R Wro promuje artystów, wspiera ich rozwój, mobilność i ułatwia tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami.
Info: www.wroclaw2016.pl/rezydencje

Rezydencja „BACH!” realizowana jest we współpracy z Programem Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Program A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O godzinie 14.00 na świdnickim Rynku rozbrzmiała muzyka Bacha, pierwszy zwiastun zbliżającego się Festiwalu Bachowskiego. Zaskoczeni przechodnie przystawali przed wejściem do teatru, niektórzy zerkali tylko z zaciekawieniem, inni przysiadali na krzesłach ustawionych przed wejściem do teatru, a dzieci domagały się festiwalowych ulotek, tak były zaintrygowana niecodziennym wydarzeniem. Robert Bachara miał grać kwadrans, niewiele więcej, pochłonięty muzyką grał niemal godzinę, a ci którzy słuchali go najwierniej, nie wierzyli, że tyle już czasu upłynęło. Zdjęcia: Maciej Ławniczak