22.07 17:00
Rynek 43

sonata i wino


23.07 18:00
Kościół Pokoju

Vivaldi Händel Porpora • 2h15’ (z przerwą)

Vivica Genaux mezzosopran
Robert Bachara koncertmistrz
Capella Cracoviensis

Agnieszka Świątkowska Maciej Czepielowski Beata Nawrocka
Zofia Wojniakiewicz Tomasz Góra Jadwiga Czepielowska Seojin Kim skrzypce
Mariusz Grochowski Jacek Dumanowski altówka
Teresa Kamińska Konrad Górka wiolonczela
Rafał Gorczyński kontrabas
Giulio Quirici teorba
Marek Toporowski klawesyn

Arcangelo Corelli: Concerto Grosso D-dur nr 1 op. 6
Largo-Allegro – Largo-Allegro
Antonio Vivaldi: Alma oppressa (La fida ninfa)
Georg Friedrich Händel: Cara sposa (Rinaldo)
Arcangelo Corelli: Concerto Grosso D-dur nr 1 op. 6
Largo – Allegro – Allegro
Nicola Antonio Porpora: Alto Giove (Polifemo)
***
Georg Friedrich Händel: Dopo notte (Ariodante)
Johann Adolf Hasse: Se d'un amor tiranno (Artaserse)
Antonio Vivaldi: koncert g-moll na dwie wiolonczele RV 531
Allegro – Largo – Allegro
Antonio Vivaldi: Gelido in ogni vena (Farnace)
Antonio Vivaldi: Agitata da due venti (Griselda)


24.07 10:00
Kościół Pokoju

musica sacra • 1h30’

Joanna Radziszewska sopran

Robert Bachara Agnieszka Świątkowska skrzypce
Jacek Dumanowski altówka
Konrad Górka wiolonczela
Marek Toporowski organy
Marian Magiera trąbka

Johann Sebastian Bach: kantata Jauchzet Gott in allen Landen BWV 51


24.07. 20:00
Kościół Pokoju
1h45’ (z przerwą)

Viktoria Mullova skrzypce
Alasdair Beatson pianoforte

Franz Schubert: sonata Grand Duo A-dur D. 574
Allegro moderato – Scherzo: Presto – Andantino – Allegro vivace
***
Ludwig van Beethoven: sonata skrzypcowa F-dur nr 5 op. 24
Allegro – Adagio molto espressivo – Scherzo: Allegro molto – Rondo: Allegro ma non troppo
Ludwig van Beethoven: sonata skrzypcowa c-moll nr 7 op. 30
Allegro con brio – Adagio cantabile – Scherzo: Allegro – Finale: Allegro-Presto


25.07 20:00
Katedra św. Stanisława i św. Wacława

Graindelavoix | Gesualdo • 2h30’ (z przerwą)

Björn Schmelzer
Graindelavoix

Teodora Tommasi sopran
Florencia Menconi mezzosopran
Razek-François Bitar alt
Albert Riera Andrés Miravete Marius Peterson tenor
Arnout Malfliet bas

Carlo Gesualdo: Responsoria na Wielki Czwartek
***
Carlo Gesualdo: Responsoria na Wielki Piątek


28.07 17:00 Park Sikorskiego
29.07 18:00 Park Sikorskiego
31.07 13:00 Park Sikorskiego

Mendelssohn | Naturzyści • 1h30'

Naturzyści • spektakl plenerowy
Cezary Tomaszewski reżyseria

Opera Rara on tour

Antonina Ruda Michalina Bienkiewicz Magdalena Łukawska sopran
Matylda Staśto-Kotuła Ewa Zeuner alt
Szczepan Kosior Piotr Szewczyk Dominik Czernik tenor
Marek Opaska Przemysław Józef Bałka Adam Radnicki bas

Rafał Tyliba perkusja

Mateusz Bidziński maski

Dariusz Meclik inspicjent

Felix Mendelssohn: Lieder im Freien zu singen


29.07 17:00
Rynek 43

sonata i wino


30.07 19:00
Kościół Pokoju
Bach Telemann • 1h30’ (z przerwą)

Carles Valles flet prosty
Festival Ensemble

Michalina Bienkiewicz sopran
Matylda Staśto-Kotuła alt
Piotr Szewczyk tenor
Marek Opaska bas

Katarzyna Olszewska Szymon Strzelczyk skrzypce
Natalia Reichert Robert Bachara altówka
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
Rafał Gorczyński kontrabas
Aleksander Mocek klawesyn

Georg Philipp Telemann: Ouverture (Ouverture-Suite Es-dur TWV 55:Es2)
Johann Sebastian Bach: kantata Himmelskönig, sei willkommen BWV 182
***
Georg Philipp Telemann: Mich tröstet die Hoffnung (Der geduldige Sokrates)
Georg Philipp Telemann: koncert na flet prosty F-dur TWV 51:F1
Affetuoso – Allegro – Adagio – Menuet 1 altern. – Menuet 2


30.07 21:00
Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych

tria klarnetowe • 1h20’ (z przerwą)

Oscar Arguelles klarnet
Teresa Kamińska wiolonczela
Wioletta Fluda-Tkaczyk fortepian

Alexander von Zemlinsky: trio klarnetowe d-moll op. 3
Allegro ma non troppo – Andante – Allegro
***
Johannes Brahms: trio klarnetowe a-moll op. 114
Allegro – Adagio – Andantino grazioso – Allegro

31.07 10:00
Kościół Pokoju

musica sacra • 1h30’

Carles Valles flet prosty
Festival Ensemble

Johann Sebastian Bach: kantata Himmelskönig, sei willkommen BWV 182



okolice


22.07 20:00

Walim kościół św. Jadwigi
1h

Eliza Pawłowska Aleksander Mocek fortepian
Szymon Strzelczyk skrzypce
Aleksandra Buczyńska-Kusak wiolonczela

Joseph Haydn: symfonia C-dur nr 48 (opr. na cztery ręce Hugo Urich)
Allegro — Adagio — Minuet-Trio — Finale: Allegro
Wolfgang Amadeus Mozart: sonata skrzypcowa e-moll KV 304
Allegro – Tempo di menuetto
Carl Philipp Emanuel Bach: trio fortepianowe e-moll Wq 91
Allegretto – Poco andante – Allegretto


23.07 11:00

Pożarzysko kościół św. Józefa
śniadanie na trawie • 1h

Mateusz Kowalski viola da gamba/śpiew

Anonim: Walsingham (Mathew Holmes Lute Book)
John Dowland: Lachryme (arr. Richard Sumarte)
John Dowland: Sleep wayward thoughts
Tobias Hume: Death
Tobias Hume: Life
Tobias Hume: What Greater Grief
Tobias Hume: A Humorous Pavan
Robert Tailour: Out from the deep (Psalm 130)
Tobis Hume: The Old Humor
Tobis Hume: I am Melancholy
Thomas Ford: And if you doe touch me ile crie
Alfonso Ferrabosco: II Almain
Alfonso Ferrabosco: Coranto
John Maynard Pavin: The XII Wonders of the World


23.07 21:00

Sobótka kościół św. Anny
recital klawesynowy • 1h

Aleksander Mocek klawesyn

Johann Sebastian Bach: sonata D-dur BWV 963
[Praeludium] – [Passaggio] – [Fuga] – Adagio – Thema all’ Imitatio Gallina Cuccu
Johann Sebastian Bach: Capriccio sopra la lontananza del suo fratello dilettissimo BWV 992
[Capriccio na odjazd umiłowanego brata]
1. Arioso. Namowy przyjaciół pragnących odwieść go od podróży
2. Wyobrażenie zgubnych sytuacji, które mogą go spotkać w obcym kraju
3. Adagiosissimo. Lament przyjaciół
4. Przyjaciele zbierają się (skoro widzą, że nie może być inaczej) i żegnają go
5. Aria di Postiglione
6. Fuga all’ imitatione di Posta
Johann Sebastian Bach: Aria variata alla maniera italiana BWV 989
Johann Sebastian Bach: Sarabanda con partite BWV 990


24.07 13:00

Glinno Kościół
barok międzynarodowy • 45'

Agnieszka Świątkowska Robert Bachara skrzypce
Giulio Quirici teorba

Johann Vierdanck: Canzon XXII g-moll
Johann Vierdanck: Canzon XXI C-dur
Johan Heinrich Schmelzer: Sonata quarta D-dur
Johann Rosenmüller: Sonata seconda
Johann Vierdanck: Passamezzo/Galiarda


26.07 19:00

Olszyniec kościół św. Anny
XVII-wieczny teatr instrumentów • 1h

Seojin Kim Zofia Wojniakiewicz skrzypce
Carles Valles fagot/flet prosty
Aleksander Mocek organy
Giulio Quirici teorba

Andrea Falconiero: La suave melodia y su corrente
Andrea Falconiero: Passacaglia
Andrea Falconiero: L'Eroica
Francesco Rognoni: Ancor che col partire
Girolamo Frescobaldi: Cento Partite
Tarquinio Merula: Ballo detto Pollicio
Andrea Falconiero: La allemanda dicha la Ciriculia
Andrea Falconiero: Folias echas para mi señora
Giovanni Paolo Cima: Sonata
Tarquinio Merula: Ballo detto Gennaro
Tarquinio Merula: Ciaccona


28.07 20:00

Żarów hall dworca kolejowego
Beethoven • 1h

Oscar Arguelles klarnet
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
Wioletta Fluda-Tkaczyk pianoforte

Ludwig van Beethoven: sonata wiolonczelowa F-dur nr 1 op. 5
Adagio sostenuto – Allegro – Allegro vivace
Ludwig van Beethoven: trio klarnetowe B-dur op. 11
Allegro con brio – Adagio – Tema „Pria ch'io l'impegno”: Allegretto [variazioni 1–9]


29.07 21:00

Żarów hall dworca kolejowego
scena nocna • 1h

Szymon Strzelczyk Katarzyna Olszewska skrzypce
Natalia Reichert altówka
Aleksandra Buczyńska-Kusak wiolonczela
Eliza Pawłowska pianoforte

Carl Philipp Emanuel Bach: trio fortepianowe e-moll Wq 91
Allegretto – Poco andante – Allegretto
Wolfgang Amadeus Mozart: kwartet fortepianowy g-moll KV 478
Allegro – Andante – Rondo: Allegro
Jan Křtitel Vaňhal: kwintet fortepianowy d-moll nr 2 op. 12
Adagio con molto discrezione-Allegro – Adagio – Allegro


30.07 11:00

Łagiewniki pocysterski zespół klasztorny
śniadanie na trawie
wiolonczela w XVIII wieku • 1h

Tomasz Pokrzywiński Aleksandra Buczyńska-Kusak wiolonczela

Antonio Vivaldi: sonata wiolonczelowa a-moll RV 43
Largo – Allegro – Largo – Allegro
Giovanni Platti: sonata na wiolonczelę B-dur nr 5
Andante – Allegro – Largo – Presto
Luigi Boccherini: sonata wiolonczelowa C-dur G.6
Allegro – Largo – Allegro moderato
Jean-Baptiste Barrière: sonata G-dur nr 4 (Livre IV de sonates pour violoncelle et la basse continue)
Andante – Adagio – Allegro Prestissimo


30.07 16:00

Bagieniec Winnica Silesian
piknik romantyczny • 45'

Agnieszka Świątkowska skrzypce
Mariusz Grochowski altówka
Konrad Górka wiolonczela

Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento KV 563
Allegro – Adagio – Menuetto: Allegretto – Andante – Menuetto: Allegretto – Allegro


31.07 17:00

Piława Górna Pałac Gladishof
piknik romantyczny • 40'

Oscar Arguelles klarnet
Robert Bachara skrzypce
Zofia Wojniakiewicz skrzypce
Aneta Dumanowska altówka
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela

Johannes Brahms: kwintet klarnetowy h-moll op. 115
Allegro – Adagio – Andantino – Con moto